Друк

Вступна кампанія 2022 року

Вступна кампанія 2022 року, що  розпочинається на тлі російського вторгнення в Україні, має особливості і спрощену процедуру для вступників, які мають бажання реалізувати право на здобуття професійної освіти.

Замість традиційних вступних випробувань (ЗНО, ЄВІ/ЄФВВ) у 2022 році для вступників до закладів фахової перед вищої та вищої освіти буде проведено єдиний національний мультипредметний тест.

Серед нововведень вступної кампанії – мотиваційний лист, викладений вступником письмово у довільній формі, інформація про його особисту зацікавленість у вступі на певну освітньо-професійну програму до закладу освіти. Їх кожен заклад фахової перед вищої та вищої освіти оцінюватиме і додаватиме до загальних балів за національний мультипредметний тест.

Вступ для здобуття фахової передвищої освіти за кошти фізичних або юридичних осіб здійснюється тільки за результатами розгляду мотиваційних листів.

Заяви на вступ до закладів професійної освіти подаються через електронні кабінети, реєстрація яких буд розпочнеться з 1 липня 2022 року.

Заклади професійної (професійно-технічної) освіти розпочинають прийом заяв ( письмово і в електронній формі) з 1 червня поточного року.

Прийом на навчання до закладів професійної освіти Київської області проводиться як за регіональним замовленням так і за кошти юридичних і фізичних осіб.

Регіональне замовлення на підготовку фахівців сформовано на підставі моніторингу потреб регіонального ринку праці і запитів роботодавців і затверджено Київською обласною військовою адміністрацією в обсязі 988 осіб для закладів фахової передвищої освіти і 3160 осіб для закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Зарахування на навчання понад регіональне замовлення проводиться за кошти юридичних і фізичних осіб. Окрім того, особи із числа дорослого населення мають змогу здобути робітничу кваліфікацію у закладах професійної (професійно-технічної) освіти за курсовою формою навчання упродовж 3-6 місяців в залежності від складності професії та рівня освітньо-кваліфікаційного розряду.

У кожному закладі професійної освіти працює приймальна комісія, члени якої надають кваліфіковану консультацію з питань прийому документів, проведення конкурсного відбору, зарахування та умови навчання в закладі.

У департаменті освіти і науки працює телефонна гаряча лінія з питань проведення вступної кампанії.