Друк

Інклюзивна, спеціальна освіта

Мережа закладів освіти обласної комунальної власності (навчально-реабілітаційних центрів) з інтернатними відділеннями

Мережа дитячих будинків територіальних громад

Заклади освіти з інклюзивними класами та групами

Нормативно-правова база з освіти дітей з особливими освітніми потребами

Про затвердження Типових навчальних планів спеціальних закладів освіти ІІІ ступеня для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку 

У системі освіти Київської області функціонує 12 загальноосвітніх закладів інтернатного типу обласної комунальної власності.

Для навчання і виховання дітей, які перебувають у складних житєвих обставинах, в тому числі дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, шкільного віку функціонують дитячі будинки районної (міської) комунальної власності.

У Київській області триває активний процес реінтеграції дітей у сім’ї та організації інклюзивної  освіти в закладах загальної середньої освіти за місцем проживання. 

Реінтеграція дітей із спеціальних  закладів освіти є можливою завдяки впровадженню інклюзивної освіти в закладах освіти, що створює всі умови для надання комплексу корекційних послуг дітям з особливими освітніми потребами за місцем проживання, де кожна дитина може відчувати себе комфортно і захищено в закладах загальної середньої освіти.