Друк

Інформація про виплату заробітної плати освітянам Київщини

Інформація про виплату заробітної плати освітянам Київщини

В умовах воєнного часу департамент освіти і науки Київської обласної військової адміністрації здійснює виконання завдань щодо забезпечення роботи освітньої галузі та підтримки освітян області. Місцеві органи управління освітою територіальних громад Київщини також не припиняли свою діяльність  та продовжують працювати в межах своїх повноважень.

Враховуючи що після окупації значна частина територіальних громад області і досі має проблеми зі зв’язком, в деяких закладах освіти Київщини були затримки з виплатою заробітної платні, але станом на сьогодні всі працівники закладів освіти області отримали заробітну платню за лютий і березень 2022 року. Наразі проводяться нарахування та виплати за квітень місяць.

Водночас повідомляємо, що керівникам органів місцевого самоврядування Урядом рекомендовано в межах фонду заробітної плати, передбаченого у кошторисі, самостійно визначати розмір оплати часу простою працівників, але не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові тарифного розряду (посадового окладу).

З огляду на це, питання забезпечення нарахування та виплати заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти вирішують на місцях відповідні органи місцевого самоврядування.

Друк

В Україні відновлять іспити на знання державної мови

1232З 26 квітня відновлюється реєстрація для участі в іспиті на визначення рівня володіння державною мовою.

Про це Національна комісія зі стандартів державної мови повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Друк

Здійснення господарської діяльності у період воєнного стану

В умовах воєнного стану критично важливим є забезпечення належного та безперервного функціонування діяльності суб’єктів господарювання.

Кабінет Міністрів установив, що у період воєнного стану право на провадження господарської діяльності може набуватися суб’єктами господарювання на підставі подання до Міністерства економіки України, а суб’єктами господарювання, що здійснюють охоронну діяльність, – до Міністерства внутрішніх справ України, декларації про провадження господарської діяльності.

Відповідну постанову від 18 березня 2022 року № 314 «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» розміщено на Урядовому порталі.

Перелік відомостей, які вносяться до декларації, визначено у додатку 1 до Постанови.

Декларація може бути подана за вибором суб’єкта господарювання незалежно від задекларованого (зареєстрованого) місцезнаходження (місця проживання), місця провадження господарської діяльності або місцезнаходження відповідного об’єкта:   

  • електронній формі – через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, зокрема засобами мобільного додатку Порталу; 
  • у паперовій формі – через центр надання адміністративних послуг, подана особисто суб’єктом господарювання або уповноваженою особою, надіслана поштою.

При цьому додатком 2 до Постанови визначено перелік видів господарської діяльності, які не можуть провадитися на підставі подання декларації в умовах воєнного стану.

Також, Постановою визначено, що суб’єкти господарювання, які набули право на провадження господарської діяльності на підставі декларації, у разі відсутності відповідних дозвільних документів (документи дозвільного характеру, ліцензії та/або інші результати надання публічних послуг), невідкладно, але не пізніше одного місяця після припинення чи скасування воєнного стану звертаються до відповідних органів ліцензування, дозвільних органів та суб’єктів надання публічних (електронних публічних) послуг і отримують відповідні дозвільні документи в порядку, строки та на умовах, передбачених законодавством, без зупинення (припинення) їх діяльності.

Крім цього, на період воєнного стану зупиняється перебіг строків звернення за отриманням публічних послуг, визначених законодавством. З дня припинення чи скасування воєнного стану перебіг зазначених строків продовжується з урахуванням часу, що минув до їх зупинення.

Строки дії діючих строкових ліцензій та документів дозвільного характеру автоматично продовжуються на період воєнного стану.

Із джерел
Державна регуляторна служба України

Друк

День єднання

flah v nebe 1024x600Флешмоб «Єднаємо Україну»! Запрошуємо до участі!

Президент України Володимир Зеленський оголосив 16 лютого 2022 року Днем єднання. Відповідний указ глава держави видав напередодні, 14 лютого.

У День єднання Державний Прапор України буде піднято на будівлях усіх населених пунктів країни, а о 10:00 – виконано Державний Гімн.

Указом  Президента України №53/2022 від 14 лютого 2022 року визначено, що День єднання оголошено для «посилення консолідації» українців, зміцнення їхньої «стійкості» на тлі зростання гібридних загроз, пропагандистського та морально-психологічного тиску на суспільну свідомість.

«Цього дня ми вивісимо національні прапори, вдягнемо синьо-жовті стрічки і покажемо всьому світу нашу єдність», – сказав Володимир Зеленський під час відеозвернення до народу 14 лютого.

Департамент освіти і науки та Центр творчості дітей та юнацтва Київщини запрошує до флешмобу «Єднаємо Україну».

Дата проведення - 16 лютого

Учасники флешмобу: учнівська молодь та педагоги закладів освіти Київщини.

Середовище проведення: соціальна мережа Facebook

Старт: о 10.00

Учасники флешмобу протягом дня розміщують у мережі Facebook фото та відеоматеріали, приурочені Дню єднання, обов’язково з хештегами

#UAразом

#UAразом_Київщина

Контент має містити матеріали: світлини дітей з державною символікою та синьо-жовтими стрічками, відео під час виконання Гімну України, малюнки відповідної тематики. Слід зазначити і необхідну інформацію про учасників флешмобу (прізвище, ім’я, клас/гурток, заклад освіти).

  Окрім того, 16 лютого о 13.00 розпочнеться обласний патріотичний онлайн-телеміст учнівської молоді «Об’єднані Україною». Участь в телемості візьмуть педагоги та здобувачі освіти закладів освіти Київщини, Луганщини, Житомирщини, Кіровоградщини.

Запрошуємо всіх взяти участь!