2020 2021 3

Друк

Чорнобиль – трагедія, подвиг, пам’ять…

02704 12Чорнобиль…це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це наш нестерпний біль… Наслідки Чорнобильської катастрофи виявилися серйозними. Ця дата – це всенародна панахида, що об’єднує всіх сущих одним спогадом, однією печаллю, однією надією.

26 квітня 2016 року вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» (керівник – Буренко К.І.) Обухівського районного центру творчості дітей та юнацтва, що працює на базі Трипільської ЗОШ І-ІІІ ст. провели музейний урок – реквієм до 30-річчя Дня Чорнобильської Трагедії для учнів 4-9 класів.

На заході діти переглянули уривок з відеофільму «Про Чорнобиль», відеокліп «Обухівщина в Чорнобильській трагедії», відеоролик «Чорнобильська біль». Згадали, як тієї ночі, лейтенант та 27 сержантів пожежної охорони здійснювали свою звичну роботу, коли поруч «дихав» смертельним подихом реактор. І не було їм часу думати про себе, потрібно було рятувати ситуацію. І вони рятували.…. Діти згадали та переглянули фото тих, хто віддав своє життя за це, запалили свічки пам’яті та вшанували хвилиною мовчання. На очах більшості дітей застигли сльози, коли зачитували спогади дружини Кабенюка В.М. (одного з тих пожежних – героїв). Далі  розповідь про евакуацію….ознайомлення із страшною статистикою тих подій…

 Проходять роки. Минуло вже 30 років після аварії на ЧАЕС, але біль не вщухає, триває, не залишає людей, пов’язаних зі скорботним часом ядерного апокаліпсису. Такі заходи є повчальними не лише для дітей, а й для нас, дорослих, адже Чорнобиль – той біль, що тривожить, як минуле  так і сьогоднішнє покоління.