Друк

Для членів гуртка «Лідер» Обухівського районного центру творчості дітей та юнацтва проведений майстер-клас з писанкарства

DSCN5121 42Українська писанка - це маленьке диво живопису, у яких народ виявив свій мистецький хист, свою здатність до творчого осмислення, художнього узагальнення навколишнього світу. Їй присвячені безліч публікацій, книжок, віршів, пісень, коломийок, загадок, і, навіть створений музей «Писанка», що –знаходиться  в м. Коломия.

Писанка –необхідний атрибут весняного свята Великодня. Писанкарство увібрало в себе світоглядні уявлення наших предків, мистецькі вподобання народу. Цей вид народного мистецтва притаманний для різних регіонів України, у тому числі й для Обухівського району.

Вже зовсім скоро наближається велике свято Пасхи, саме з цієї нагоди, 13 квітня 2016 року  в приміщені Обухівського районного Центру творчості дітей та юнацтва для лідерів самоврядування  Обухівщини (гурток  ОРЦТДЮ «Лідер», керівник О.О. Наєнко)  було проведено майстер–клас  з  виготовлення писанок.

DSCN5121 43

Майстер–клас провела керівник гуртка ОРЦТДЮ «Сонячна палітра», член національної спілки майстрів народного мистецтва України – Неділько Світлана Геннадіївна. Народна майстриня ознайомила дітей  із культовим значенням писанок, традиціями, символікою різних регіонів України. Також  вихованці  з особливим задоволенням прослухали цікаву розповідь про історію писанки,  чим вона відрізняється від крашанок, дряпанок, крапанок  та ін.

Під час заходу учасники вчились  перетворювати звичайні яйця на витвори мистецтва, використовуючи воду, акрилові фарби, вкладаючи свої хороші помисли і  душу.

Діти були у захваті від проведеного майстер–класу, на якому вони мали можливість навчитися таїнству писанкарства та оволодіти знаннями про різновиди писанок.