2020 2021 3

Друк

Відбувся ІІІ етап конкурсу-захисту МАН у відділенні екології та аграрних наук

DSCN5121 13Відбувся ІІІ етап конкурсу-захисту МАН у відділенні екології та аграрних наук. 116 школярів з усіх куточків України приїхали, щоб випробовувати свої сили, терпіння, знання і навички на фіналі Всеукраїнського конкурсу-захисту.

Традиційно із Національним центром «Мала академія наук України» за організацію змагань у цьому відділенні відповідає Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді.

Роботу відділення відкрив президент МАН України Станіслав Олексійович Довгий, який наголосив, що досвід, отриманий при написанні і захисті науково-дослідних робіт, надає учням переваги під час вступу до вищих навчальних закладів та для подальшого навчання.

DSCN5121 15

Поздоровити екологів, ветеринарів, лісознавців, селекціонерів та агрономів, надихнути їх на успіх і нові звершення прийшли також директор НЕНЦ Володимир Валентинович Вербицький та майстер художнього слова, народний артист України, Герой України Анатолій Нестерович Паламаренко. А також ті, хто безпосередньо оцінювали молодих науковців – голови журі секцій. Вони закликали юнаків і дівчат працювати і збагачувати своїми знаннями й досвідом вітчизняну селекцію, генетику та інші науки. Науковці відмітили вищий рівень виконання більшості наукових робіт у порівнянні з минулим роком. Вчені були настільки вражені глибиною окреслених проблем, що запропонували свою допомогу у практичній реалізації учнівських проектів.

DSCN5121 14

Щедрими на побажання були й самі конкурсанти. У відділенні екології та аграрних наук уже досить давно існує гарна традиція: у день відкриття відбувається представлення делегацій, які прибули до столиці. Учасники кожної області коротко розповідали про себе, презентували рідний край і, звичайно, обмінювались найтеплішими привітаннями один з одним, бажали одне одному віри в себе, творчих злетів та мирного неба над головою.

Учасниками від Київської області цього року стали переможці обласного етапу: Устьянцева Валентина Дмитрівна, учениця 10 класу Бориспільського НВК «Гімназія «Перспектива» - загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» (секція: охорона довкілля та раціональне природокористування); Нормировська Єлизавета Євгенівна, вихованка КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» м. Білої Церкви, учениця 10 класу (секція: екологія); Кузнецова Ліана Віталіївна, учениця 11 класу Броварської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 7 (секція: ветеринарія та зоотехнія); Пономаренко Олена Олегівна, учениця 11 класу Білоцерківської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 (секція: селекція та генетика); Леготіна Діана Вадимівна, учениця 11 класу Козинської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Миронівського району (відділення: екології та аграрних наук; секція: агрономія); Кузякіна Вікторія Романівна, вихованка КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» м. Білої Церкви, учениця 10 класу (секція: селекція та генетика). Керівник команди – Олена Леонідівна Фоміна, методист Київської обласної Малої академії наук учнівської молоді.

У нелегкій боротьбі, за результатами конкурсу-захисту переможцями стали: Устьянцева Валентина Дмитрівна – ІІІ місце, Пономаренко Олена Олегівна – ІІІ місце, Леготіна Діана Вадимівна – ІІІ місце.

Бажаємо талановитим учням та їх наставникам нових перемог у подальшому підкорення вершин світової науки!