2020 2021 3

Друк

Навчально-методичний семінар «Особлива дитина. Епілепсія: виходимо з тіні» в межах функціонування «Школи інклюзивної освіти»

05 квітня 2016 рокуу місті Києві відбувся навчально-методичний семінар «Особлива дитина. Епілепсія: виходимо з тіні» в межах функціонування «Школи інклюзивної освіти». Захід проводив Інститут спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України за сприянням медичної компанії «Санофі».

У семінарі взяли участь більше 25 осіб із навчальних закладів та установ Київської області: практичні психологи, завідувачі та консультанти районних та міських ПМПК, асистенти вчителів загальноосвітніх навчальних закладів області, методичні працівники відділів освіти.

Розпочала навчально-методичний семінар із вступним словом Колупаєва Алла Анатоліївна, доктор педагогічних наук, заступник директора Інституту спеціальної педагогіки НАПН України. Вона підкреслила важливість зазначеної проблеми та представила загальну статистику захворювання на епілепсією дітей в Україні та в світі. Також вона окреслила яким чином буде формуватись державна політика щодо супроводу дітей із даним захворюванням.

Під час проведення семінару піднімалися актуальні питання та пропонувалися шляхи їх вирішення, зокрема, доповідачі обговорили такі питання:

• Усунення стагнації та упередження як умова успішного залучення дітей з епілепсією в загальноосвітній простір (Луценко І.В., Федоренко О.Ф., наукові співробітники Інституту спеціальної педагогіки НАПН України);
• Медичні аспекти епілепсії у дітей (Смульська Н.О., к.мед.н., дитячий невролог міської дитячої клінічної лікарні №1 міста Києва);
• Державна політика в галузі освіти дітей з особливими освітніми потребами: вибір загальноосвітнього навчального закладу і форм навчання (Луценко І.В., Федоренко О.Ф.);
• Особливості успішного соціонавчального інтегрування дітей з епілепсією (Луценко І.В., Федоренко О.Ф.).