2020 2021 3

Друк

Конкурс-захист МАН у відділеннях історії та мовознавства

hkjkjljljljl 23З 01 по 04 квітня 2016 року в м. Києві проходив фінальний етап конкурсу - захисту науково - дослідницьких робіт учнів - членів МАН України - відділеннях «Історія» та «Мовознавство». Понад двісті юних дослідників змагалися за перші місця одного з наймасовіших інтелектуальних конкурсів країни.

З усіх куточків України з’їхалися діти та відразу ж поринули в світ науки. Вихованці Малих академій наук учнівської молоді мали змогу поділитися власними науковими відкриттями та дослідженнями, поспілкуватися з однолітками та почути провідних академіків і вчених в галузях історії та мовознавства, що працювали з ними протягом конкурсних днів.

hkjkjljljljl 20

Теплий Київ радо зустрів юних науковців. Приємно було поспілкуватися та відчути справжню атмосферу пізнання наукових відкриттів та досліджень, а також дізнатися більше про новизну дитячих пошукових тем в галузях історії та мовознавства. Три напружених дні дали свої результати.

Урочисте відкриття відбулося першого квітня. Національний еколого-натуралістичний центр, в якому відбувався фінал, радо зустрів школярів. Відомі діячі культури та науки країни: директор НЦ «МАНУ» Оксен Лісовий, директор УДЦ туризму і краєзнавства Наталія Савченко, заступник директора УДЦ туризму і краєзнавства Дмитро Омельченко, народні артисти України – співак Олесь Харченко і майстер художнього слова Анатолій Паламаренко – та провідний науковий співробітник Інституту фізики НАН України та історик науки Василь Шендеровський, привітали юних науковців із початком змагань та побажали творчих успіхів.

Це були напружені та хвилюючі дні. Манівців чекало повторення вивченого матеріалу, написання контрольних робіт з базових дисциплін та сам захист науково-дослідницьких проектів.

Київська область була достойно представлена в відділеннях «Історія» і «Мовознавство».

У секції «Всесвітня історія» доповідав Максим Вітюк, учень НВК «Сквирський ліцей – ЗОШ I-II ступенів». Роботу в секції «Історія України» захищала Людмила Правдива, учениця Новопетрівської ЗОШ І-Ш ступенів №1. Вікторія Мамаєва, учениця Переяслав-Хмельницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 представляла роботу в секції «Археологія». У секції «Історичне краєзнавство» доповідала  учениця Ірпінської СЗОШ I-III ступенів  № 12 з поглибленим вивчення іноземних мов Ангеліна Руденко. Учениця Пустовітської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Наталія Колісник захищала дослідження в секції «Етнологія».

Загоруй Дар’я-Олександра, учениця 10 класу Ірпінської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 з вивченням іноземних мов представляла науково-дослідницьку роботу у відділенні мовознавства, секції «Українська мова». Артюх Марк, учень 11 класу Броварської гімназії  ім. С.І.Олійника захищав свою роботу в секції «Англійська мова».

У секції «Російська мова» ІІ місце посіла Марина Комарова, учениця  Білоцерківського навчально - виховного комплексу «Міцва – 613».

У секції «Французька мова» ІІІ місце посіла Маргарита Жупаник, учениця Білоцерківської спеціалізованої школи I-III ступенів № 13 з поглибленим вивченням французької мови.

Окрім наукової діяльності, юні дослідники мали змогу поспілкуватися з однолітками, поділитися власними судженнями та думками стосовно досліджуваних тем, знайти друзів з різних куточків усієї України.

По завершенню конкурсу, діти отримали дипломи переможців та учасників ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких учнівських робіт учнів – членів  МАН України.

Конкурс завершено, але не закінчилися творчі, наукові плани майбутніх академіків та вчених. Сповнені новими враженнями та натхненні роботою вчених, вони вже мають нові ідеї, теми та плани для подальшої наукової діяльності.     

Хай же щастить вам, юні друзі!