Друк

Нарада директорів позашкільних навчальних закладів Київщини

IMG 7475 126 лютого 2016 року у приміщенні Білоцерківської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів відбулась нарада директорів позашкільних навчальних закладів. Учасниками заходу стали  понад 60 осіб – директори позашкільних навчальних закладів області, педагоги КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини».

У ході наради директор Центру творчості дітей та юнацтва Київщини Нестерук Тамара Василівна підвела підсумки роботи позашкільних навчальних закладів області у 2015 році й окреслила сучасні тенденції розвитку позашкільної освіти у 2016 році. Як зазначила Тамара Василівна, на сучасному етапі слід докласти зусиль для збереження мережі гуртків, спрямувати діяльність педагогічних колективів позашкільних навчальних закладів на забезпечення умов для максимального охоплення дітей різними формами позашкільної освіти. В умовах децентралізації влади актуальним є розроблення регіональних моделей і програм розвитку позашкільної освіти відповідно до сучасних тенденцій у галузі та запитів суспільства.

IMG 7475 2

З питанням «Про організацію навчально-виховного процесу в позашкільних навчальних закладах у 2016 році» перед учасниками наради виступила Шевченко Людмила Миколаївна, заступник директора з навчально-методичної роботи Центру творчості дітей та юнацтва Київщини. У своєму виступі вона акцентувала увагу на питаннях формування сучасної мережі гуртків за напрямами та профілями позашкільної освіти, створенні умов для соціально-педагогічної і психолого-педагогічної підтримки дітей соціально не захищених категорій, дітей, переміщених з районів проведення АТО.

В умовах реформування освіти актуальним є створення сучасного освітнього простору позашкільного навчального закладу. Це не тільки сприятиме підвищенню рівня освітніх послуг, а й гарантовано забезпечить формування позитивного іміджу закладу. Про дослідно-експериментальну роботу та інноваційну діяльність позашкільних навчальних закладів в умовах реформування освіти на нараді виступила Минзар Світлана Анатоліївна, завідувач методичного відділу Центру творчості дітей та юнацтва Київщини.

Одним з основних завдань позашкільних навчальних закладів на сьогодні є виховання патріотів України, формування у дітей любові й поваги до рідної землі. Про реалізацію державної політики в цьому напрямі й особливості діяльності позашкільних навчальних закладів Київщини в рамках обласного проекту з громадянсько-патріотичного виховання «Моя країна – Україна, Київщина – серце України» повідомила Радзівілл Алла Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи Центру творчості дітей та юнацтва Київщини.

Щодо проведення туристсько-краєзнавчих заходів та заходів військово-патріотичного спрямування з дітьми та учнівською молоддю у 2016 році    доповіла Личак Ірина Сергіївна,  завідувач відділу спортивного туризму і краєзнавства Центру творчості дітей та юнацтва Київщини. У рамках розгляду зазначеного питання директорам позашкільних навчальних закладів презентовано досвід роботи Броварського районного центру патріотичного виховання учнівської молоді та Центру військово-патріотичного виховання та допризовної підготовки Білоцерківського навчально-виховного об’єднання «Звитяга».

Завідувач еколого-натуралістичного відділу Центру творчості дітей та юнацтва Київщини Соловйова Ірина Василівна ознайомила учасників заходу з підсумками обласного проекту на краще озеленення навчальних закладів «Ландшафтний сад – від ідеї до втілення», презентувала  новий екологічний проект «Природоохоронний атлас Київщини».

З особливостями  проведення обласних заходів з науково-технічної творчості директорів позашкільних навчальних закладів ознайомила Янішпольська Валентина Василівна, методист відділу науково-технічної творчості.

За підсумками наради було прийнято рішення.