2020 2021 3

Друк

Використання засобів інформаційно-комунікаційних технологій на уроках математики

OLYMPUS DIGITAL CAMERA16 лютого 2016 року відбулося заняття обласної школи передового педагогічного досвіду Гартфіль Олександри Романівни, Показій Антоніни Петрівни, вчителів математики Макарівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – природничо-математичний ліцей", вчителів-методистів, з проблеми “Використання засобів інформаційно-комунікаційних технологій на уроках математики”.

Тема заняття: Використання програми Geogebraна уроках математики

geogerba1Система динамічної математики GeoGebra (СДМ GeoGebra) – це вільний педагогічний програмний продукт призначений для вивчення і викладання математики в середніх та вищих навчальних закладах, який поєднує динамічну геометрію, алгебру, математичний аналіз і статистику. Вона створена Маркусом Хохенвартером і міжнародною командою програмістів. GeoGebra є сучасним продуктом, створеним з використанням останніх досягнень в галузі інформаційних технологій. Продовжується активна робота над її розвитком та вдосконаленням.

Пакет динамічної математики GeoGebra – це: 

♦ інтерактивна графіка, алгебра та електронні таблиці;
♦ комп'ютерна підтримка навчання математики від початкової школи до університету;
♦можливість вільного доступу (файлове сховищеGeoGebraTube) до навчальних матеріалів.

geogerba2

Ресурс www.geogebra.org пропонує користувачам GeoGebra:

  • постійно оновлювану базу методичних і дидактичних матеріалів у вільному доступі;
  • форум користувачів (учнів, студентів, вчителів, викладачів, освітян).

Показій А.П. розповіла,як створювати «живі креслення» і використовувати їх на уроках геометрії;використовувати повзунки для створення динамічних зображень і побудови графіків; обчислювати корені, екстремуми, інтеграли ,похідні за рахунок команд вбудованої мови;використовувати  3-D полотно для побудови стереометричних фігур. Слухачів зацікавило використання програми GeoGebra  в позакласній роботі . Антоніна Петрівна поділилась ,як створити шаблони для стародавньої гри Танграм, що з'явилась в Китаї понад 4000 років тому. В кінці заняття слухачі подивились  22гіфки, які пояснять математику на пальцях. Для заняття була використана мультимедійна дошка і комп’ютерний клас.

До наступного заняття слухачі мають виконати домашнє завдання: створити навчальну інтерактивну модель з алгебри або планіметрії за допомогою програми GeoGebra.

geogerba3 geogerba4

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA