2020 2021 3

Друк

«День слави і печалі»

DSCF6790 1В історії кожного народу є дати, трагізм і велич яких залишається у пам’яті на віки і тисячоліття.

Понад дві тисячі років тому 300 спартанців полягли, стримуючи багатотисячне військо персів. У 1651 році під Берестечком полягли 300 козаків, давши можливість відступити війську Богдана Хмельницького. 29 січня 1918 року героїчну смерть прийняли майже 300 українських юнаків під Крутами, що заслужили таку ж вічну славу. Подвиг їхній тим значніший, бо на відміну від спартанців чи козаків, у бій вели їх не військові вожді, а любов до рідної землі, до рідного народу.

02 лютого 2016 року учні Світанківського НВО Переяслав-Хмельницького району поринули на крилах історії у минуле, у ті жахливі часи, коли українці відстоювали свою незалежність. Виховний захід проводився у формі «круглого столу» юних  істориків, між якими велась дискусія. Словами істориків були яскраво описані події революції  в Україні, а повільна мелодія і запалені свічки додавали ще більшого суму і болю за загиблих, юних героїв. Розповіді учнів звучали чітко та зрозуміло для всіх присутніх та супроводжувались показом подій на карті-схемі «Бій під Крутами». Дивлячись на ці карти, ми побачили усю стратегію цієї революції.  

DSCF6790 2

Під Крутами загинуло понад 300 студентів, з них 250 досі безіменні, 11 старшин,  80 стрільців зі студентського куреня. Було проаналізовано один день з історії українського народу. Як багато ще треба провести досліджень, аби з’ясувати правду!

З цих історичних документів, зі спогадів учасників, які ми розглянули на виховному заході, постає важкий урок. Непослідовна, не виважена політика  тодішніх керівників української нації призвела до трагедії київських студентів, до трагедії  українського народу.

Крути – не тільки символ мужності, стійкості всіх поколінь українців, а й урок для політиків! Лише спільними зусиллями, попри ідеологічні розбіжності можна будувати незалежну Україну. Не нищити, а творити й примножувати, щоб цвіла наша  земля чесною працею.

Наш патріотичний обов’язок – зростити молодих людей у любові до України, аби в їхніх душах навічно закарбувалось  вогненне слово «Крути», адже святе завжди залишається святим.