Друк

День Соборності України

IMG 6927 522 січня 2016 року, до Дня Соборності України в приміщенні міської бібліотеки м.Ржищева відбувся надзвичайно цікавий захід: «поетична скринька» «Тут наше коріння, тут витоки наші!». Учасниками були учні 2-10 класів, учителі, бібліотекарі загальноосвітніх закладів міста, працівники міської бібліотеки та відділу освіти.

З самого початку  у залі склалася атмосфера. Вишиванки на усіх учасниках, віночки на головах дівчат, жовто-блакитні стрічки, вплетені у волосся, колосся у вазочках, стелажі з книгами, виставка тематичної літератури, українські пісні  - все це відразу налаштувало на патріотичний лад. Екскурс в історію через слайд-презентацію зробили учні 10 класу.  Вони пригадали хронологію подій розвитку ідеї соборності і день коли був проголошений Акт возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Акт Злуки спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням їх самовизначення, становлення політичної нації. 

IMG 6927 6

«Поетична скринька» поглибила знання учнів про Соборність та Злуку України і стала актуальним штрихом національного виховання молодого покоління в такий важкий час для нашої держави.

Натхненно звучали вірші з вуст школярів. Гордо та захоплююче вони  вихваляли красоти рідних просторів, героїчний народ та його синів, що життя віддавали за рідну Україну. Слова перепліталися з кадрами на екрані, з піснями та виступами ведучих. Кожен учень намагався донести частинку прекрасного, світлого, незабутнього до самої глибини душі усіх присутніх. В дитячих очах горіли  іскри радості, захоплення та гордості з того, що «ми – гідні нащадки своєї держави».

На завершення завідувач відділу освіти Мартинюк О.В. подякувала усім, хто доклав зусиль до підготовки заходу та його безпосереднім учасникам – читцям поезій. Олена Василівна висловила захоплення виступами читців та наголосила на необхідності єдності  у непростий час, ролі учнівської молоді для зміцнення нашої держави та досягнення перемоги у подіях на Сході.

Вже прозвучали слова про завершення  читань, але ніхто так і не рушив з місця. Здалося, що усі були готові ще і ще слухати поезії українських класиків та сучасних митців зі словами, що кличуть, підносять, відкривають, єднають…

Все, що було сказано, озвучено, згадано – пройшло  через серце кожного і  неодмінно викликало почуття патріотизму та гордості за свою країну.

Пам’ятаймо  нашу історію, ідеали соборності і єдності України.  І буде Україна вільною, незалежною, суверенною.

Слава Україні!