2020 2021 3

Друк

«Свято української державності»

IMG 4274 10Історичний факт злуки українського народу та його значення,формування рис національної самосвідомості, виховання глибокої поваги та любові до Батьківщини в залі відпочинку гуртожитку 21 січня 2016 року ДНЗ «Сквирське вище професійне училище» відбулась година інформації «Свято української державності», захід був присвячений дню Соборності України.

22 сiчня день Соборностi Украни. Майже 100 рокiв тому це слово було вписане в iсторiю українського народу, але святковим днем українського календаря воно стало тiльки вiд недавна. Так трапилось, що на протязi багатьох столiть iсторичного розвитку Україна не мала власної державностi i єдиної територiї. Українськi землi належали багатьом державам: найбiльше Росiї, Литвi, Угорщинi, Речi Посполитiй, згодом Румунiї, Чехословаччинi.

IMG 4274 9

У березнi 1917 року у Надднiпрянськiй Українi розпочалася нацiональна революцiя. Було обрано Центральну Раду, першого президента М.Грушевського, проголошено створення Української Народної Республiки (УНР). Вiд 22 сiчня 1918 р. було проголошено незалежнiсть України.

Ми молоде покоління незалежної України віримо, що територіальна цілісність нашої держави, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багату, вільну й демократичну Україну, якою пишатимуться наші нащадки.

   В ході вечора було згадано історичні події які сформували підґрунття для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї.

Було оформлено книжкову - ілюстровану виставку - міркування «України ми ж не прагнемо десь – на Вкраїні хочемо України» присвячена даній темі, де всі бажаючі вільно могли ознайомитись з представленою літературою та копіями документів.