Друк

Шкільна екологічна акція «Збережи ялинку» – старт серйозного проекту

DSC 1633 14Зимові новорічні та різдвяні свята тривають... Ось вже й Старий Новий рік та Щедрий вечір завітали до наших осель, незабаром Водохреща. Кожного року діти та дорослі з нетерпінням чекають цих веселих подій – подарунки, сюрпризи, довгоочікувані канікули. Всі ми звикли, що Новорічне свято приходить у наш дім разом із красунями-ялинками. Виконавши свою святкову місію, вони стають нікому не потрібними і опиняються на смітниках. Варто пам’ятати, що хвойний ліс це легені планети, велетенська скарбниця вологи, яка потрібна усьому живому. Ліс це не тільки рослини, але і «помешкання» тварин. Дбати про збереження лісів – наш святий обов'язок!

І саме із метою формування екологічної культури учнів, збереження навколишнього середовища, виховання естетичного та художнього смаку, розвитку творчих здібностей та пошуку альтернативи головному атрибуту новорічних свят з 7 грудня 2015 по 10 січня 2016 року для учнів загальноосвітніх  навчальних закладів міста Славутича була проведена загальноміська природоохоронна екологічна акція «Збережи ялинку». Можна довго сперечатися, вирубувати чи ні зелені красуні перед Новим роком, а от учасники акції «Збережи ялинку» довели, що створити відчуття свята у вашому домі можна і не нищачи природу. Крім ялинок із різноманітних матеріалів, вони створили новорічні композиції – оригінальні та схожі на ті, що продаються у сувенірних магазинах, але всі прекрасні. Учні виготовили 170 робіт із підручних матеріалів у номінаціях «Зимовий букет», «Новорічна казка», «Моя ялинка», а переможцями акції у трьох вікових категоріях стали 40 учнів 2-11 класів. Всі вони нагороджені дипломами та призами.

DSC 1633 16

Цією простою, однак чудесною й по-новорічному казковою, акцією у навчальних закладах розпочали впроваджувати у життя серйозний проект – Програму формування енергетичної та кліматичної свідомості славутичан на 2016-2020 роки, яка була схвалена рішенням виконавчого комітету Славутицької міської ради № 447 від 22.10.2015 року та затверджена рішенням сесії Славутицької міської ради № 50-4-VIІ від 11.12.2015 року. Впровадження даної програми – це започаткування у Славутичі довгострокової загальноміської політики екологічного просвітництва, екологічної освіти, формування у славутичан практичних навичок раціонального використання енергоресурсів. Дуже важливо саме такими, на перший погляд невигадливими, подіями як проведена акція виховувати у юних славутичан звичку до дбайливого ставлення до оточуючого середовища та природних ресурсів. Долучайтесь до акції й у наступному році! А попереду у школярів конкурс рефератів «Зміна клімату – глобальна загроза людству», виставка малюнку «Енергія і Я» та конкурс енергоаудитів «Як зберегти енергію в моій школі».