Друк

Щоб свято було безпечним

Незабаром Новий рік. З наближенням Новорічних і Різдвяних свят кожна школа та дитячий садок розпочинає підготовку до урочистостей.

Задля безпечного та успішного проведення святкових заходів необхідно дотримуватись Правил пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України (далі - Правил), затверджених наказом Міністерства освіти України і ГУДПО МВС України 30.09.1998 №348/70, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 17.12.1998 за №800/3240.

20131214 125903-5

Організовуючи свята чи ранки керівники навчальних і виховних закладів перш за все повинні подбати про безпеку життя та здоров’я їх учасників.

За 15 днів до початку святкування Нового року керівник навчального закладу повинен повідомити пожежну охорону про дату і місце його проведення.

Протипожежний стан будівель та приміщень має відповідати існуючим вимогам. Приміщення, де відбуваються заходи за участю великої кількості людей, повинні мати не менше двох евакуаційних виходів на вулицю або сходовий майданчик.

Наповнюваність цих приміщень не повинна перевищувати установлені норми. Як передбачено у п. 7.4.9. Правил, кількість присутніх повинна визначатись із розрахунку 0,75 кв.м на одну людину.

Над запасним виходом має світитися табличка «Вихід», а двері повинні легко відкриватися.

Слід призначити відповідальну особу за підготовку до святкових заходів, яка складає графік чергувань педагогічних працівників і адміністрації закладу, перевіряє надійність та безпечність встановлення ялинки. А саме: ялинка має стояти на стійкій основі (підставка, діжка з піском тощо), її розташування ні в якому разі не повинно утруднювати вихід з приміщення, ялинку встановлюють на відстані не менше як один метр від стін і стелі ( п. 7.4.20. Правил).

У ході підготовки приміщення до новорічних заходів, під час прикрашання його гірляндами, іграшками, декораціями слід пам’ятати, що не дозволяється:

  • використовувати горючі матеріали (вата, папір тощо);
  • застосовувати відкритий вогонь (бенгальські вогні, факели, свічки, феєрверки), користуватись хлопавками, дуговими прожекторами;
  • обклеювати стіни і вікна шпалерами та папером;
  • застосовувати предмети оформлення приміщень, декорації, сценічне обладнання, виготовлене з горючих синтетичних матеріалів, штучних тканин і волокон (пінопласт, поролон, полівініл тощо).

Як зазначено у п.,п. 7.4.18, 7.4.19 Правил різноманітні декорації, новорічні прикраси, сценічне, дверне, віконне драпірування, що можуть загорітись, обов’язково треба обробляти вогнезахисними сумішами із складанням акта у двох примірниках, один з них передається замовнику (керівнику навчального закладу), а другий зберігається в організації, яка проводила просочення.

А перед початком кожного заходу керівники закладів зобов’язані проводити перевірку якості цієї вогнезахисної обробки.

Упродовж проведення культурно-масового заходу з дітьми постійно мусять чергувати класні керівники, чергові викладачі або вихователі. Кожен з них повинен бути проінструктований щодо заходів пожежної безпеки та порядку евакуації дітей у разі виникнення пожежі (п. 7.4.6 Правил).

Встановлюючи лісову красуню вдома, батькам слід пам’ятати наступні поради:

- розташовуйте ялинку таким чином, щоб її верхівка та гілки не торкалися до стін і стелі;

- не розміщуйте ялинку поблизу  електро- та опалювальних приладів, а також неподалік від виходу;

- не дозволяйте дітям бавитись біля ялинки із бенгальськими вогнями, свічками, феєрверками.