Друк

Підсумки обласної онлайн-вікторини «Історія Української державності»

imag11eЗ метою відзначення Дня Української державності Центром    творчості дітей та юнацтва Київщини проведено онлайн-вікторину «Історія Української Державності» для здобувачів закладів освіти області, що відбулася 28 липня 2022 року!

Дякуємо 202-м учням та вихованцям середнього та старшого шкільного віку, які виявили бажання перевірити свої знання з історії України та взяли активну участь у вікторині!

Відповіді зараховано 144 учасникам (на жаль, 58 учасників не написали усіх своїх даних, виконували тестування більше 20 хв та менше 8 хв, результати не зарараховуються тим, хто отримав нуль балів та тим, хто намагався пройти тест декілька разів). Із 144 учасників визначено 42 переможці та призери (30%).

Протокол тестування, грамоти за 1-3 місця та презентацію із правильними відповідями до 2.08.2022 буде розміщено на головній сторінці сайту КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» за посиланням:

https://www.kids-center.com.ua/

Приємно, що 94% учасників знають, коли Україна отримала статус кандидата на членство у ЄС, 91% – хто запровадив на Русі-Україні Християнство як державну релігію, 73% – коли Україна отримала Томос про автокефалію ПЦУ, 72% – що українська абетка сформувалася на основі кирилиці та поширилася по Русі-Україні із прийняттям Християнства, 62% – де знаходиться географічний центр України!

Разом з тим, на жаль, тільки 66% знають, що обов'язком усіх громадян України згідно Конституції України є захист Батьківщини, її незалежності та територіальної цілісності, 63% – дату початку Революції Гідності, 59% – дату початку російсько-української війни та окупації РФ українського Криму, 59% – що Запорізька Січ – це одне з перших демократичних утворень у світі, 42% – коли Верховна Рада України ухвалила до статті 10-ї Конституції України історично важливий Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», лише 26% орієнтуються у хронології та історії державних утворень, які існували на території сучасної України,    16% – коли вперше герб-тризуб, гімн – пісню Павла Чубинського «Ще не вмерла України ні слава, ні воля» на музику Михайла Вербицького та синьо-жовтий стяг затверджено як державні символи.

Сподіваємося, що учасники тесту дізналися багато важливого з тисячолітньої історії державотворення України! Вивчаймо, зберігаймо та популяризуймо історію нашої Батьківщини!