Друк

Краєзнавча онлайн-конференція учнівської молоді Київщини «Допоки пам'ять у серці не згасає…»

голодомор заставка 2021«Ми пам’ятаємо! Ми – сильні!» -головне гасло Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні. Цьогоріч маємо сумні роковини голодоморів: 100-річні 1921-1923 років; 88-і Голодомору-геноциду 1932-1933 років та 75-ті 1946-1947 років.

26 листопада з онлайн-студії КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини», напередодні 88-х роковин Голодомору-геноциду та до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні, відбулася традиційна щорічна обласна онлайн-конференція учнівської молоді «Допоки пам’ять у серці не згасає…». Організатори: департамент освіти і науки КОДА, КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини».колаж конф глодомор

Участь у заході взяли учні, вихованці та педагоги закладів освіти Київщини. Програма складалася із пленарного та 3-х секційних засідань. До онлайн-зустрічі приєдналися близько 70 аудиторій, у секціях виступили 45 юних краєзнавців Київщини.

Під час пленарного засідання учасники виконали Гімн України та Хвилиною мовчання вшанували пам'ять українців, вбитих голодоморами, які організував злочинний радянський тоталітарний режим.

Зміст учнівських доповідейбазувався на місцевому матеріалі та висвітлював такі теми як:передумови, причини та наслідки окремо кожного із голодоморів в Україні; селянські повстання проти колективізації та репресій радянської влади; тема голодоморів у науковій та художній літературі, документальних та художніх фільмах, мистецьких проєктах; участь учнівської молоді Київщини у всеукраїнських та регіональних заходах із вшанування пам’яті жертв голодоморів тощо.колаж конф глодомор2

Освітньо-просвітницькі проєкти Національного музею Голодомору-геноциду педагогам та учнівській молоді презентувала Ніна Лабчинська – Заслужений працівник культури України, старший науковий співробітник Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду. Також, вона зазначила, що у фокусі цьогорічної Всеукраїнської інформаційної кампанії – українські діти, як найвразливіша категорія жертв сталінського геноциду.

Дякуємо освітянам та учнівській молоді Київщини за активну участь та закликаємо долучитися до Всеукраїнської акції «Запали Свічку Пам’яті».    27 листопада, після 16:00 год засвітіть свічку на підвіконні в пам’ять про мільйони замучених голодоморами українців.