Друк

Круглий стіл «Взаємодія профтехосвіти Київщини з роботодавцями: спільне подолання викликів сучасності»

prof127 жовтня 2021 року на базі Київської обласної торгово-промислової палати (м. Біла Церква) відбувся круглий стіл «Взаємодія профтехосвіти Київщини з роботодавцями: спільне подолання викликів сучасності».

Ініціаторами проведення такої зустрічі стали Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації та Київська обласна організація роботодавців, промисловців і підприємців. І невипадково для круглого столу було обрано саме Торгово-промислову палату, оскільки вона виконує суспільно важливу роль в об'єднанні та орієнтації підприємців усіх форм власності в економічному просторі регіону.

Метою зустрічі було напрацювання спільних рішень, спрямованих на покращення комунікації та взаємодії роботодавців і закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти Київської області.

Учасники заходу – роботодавці, представники підприємств, установ та організацій Київщини, директори закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, працівники органів місцевого самоврядування та державної виконавчої влади, департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Київській області та представники Київської обласної організації роботодавців, промисловців і підприємців, Київського обласного центру зайнятості тощо.

Відкрив круглий стіл Олександр Рябоконь, президент Київської обласної торгово-промислової палати. Він розповів про розвиток підприємництва на Київщини, про зростання експорту товарів, функціонування галузевих комітетів і поділився планами щодо створення Кваліфікаційного центру при Торгово-промисловій палаті та тенденцій якісної підготовки робітничих кадрів у закладах профтехосвіти Київщини.

prof2

 

Олена Шуст, ректор Білоцерківського національного аграрного університету, голова постійної комісії Київської обласної ради з питань освіти, науки, культури, духовності та релігії, акцентувала увагу на важливості взаємодії та дієвої співпраці системи професійної освіти області та підприємств задля єдиної мети – забезпечення ринку праці конкурентоспроможними кваліфікованими робітниками та стратегічних напрямах реформування сфери професійної (професійно-технічної) освіти на період до 2027 року.

prof3

Ярослава Тростянська, заступник директора департаменту освіти і науки КОДА, окреслила основні пріоритети діяльності закладів професійної освіти та навчально-практичних центрів за галузевим спрямуванням, створених з метою впровадження в освітній процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментів і матеріалів, адаптації випускників закладів професійної освіти до виробничих умов.

Голова Білоцерківської міської ради Геннадій Дикий запропонував розробити дієвий механізм співпраці бізнесу і профтехосвіти. На його думку, починаючи з п’ятого-шостого класу, потрібно знайомити дітей з робітничими професіями, регулярно влаштовувати їм профорієнтаційні заходи, екскурсії на підприємства та виробництва, піднімати престиж робітничої професії та профтехосвіти в цілому.

prof4

Про роботу обласного Центру зайнятості розповіла Лілія Козісь, начальник відділу організації профнавчання.

Після виступів відбулася дискусія, де порушувалися актуальні та гострі питання, які стосуються взаємодії соціальних партнерів і роботодавців із закладами профтехосвіти.

Результатом роботи круглого столу стали пропозиції його учасників щодо шляхів вирішення проблемних питань співпраці та подолання сучасних цивілізаційних викликів у сфері професійної освіти Київщини.