Друк

Захоплюючі віражі юних авіамоделістів Київщини

245014466 983812642211717 2942607103906146556 n08 жовтня2021 року на авіадромі «Гайок» міста Білої Церкви відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнських відкритих змагань серед учнівської молоді з авіамодельного спорту у класі радіокерованих моделей. Організатори заходу –департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини».

Учасниками змагань стали екіпажі чотирьох команд: Бородянського центру дитячої та юнацької творчості, Сквирського центру дитячої та юнацької творчості, Центру науково-технічної творчості Білоцерківської міської ради та Васильківської міської Станції юних техніків.244730745 1831927553672520 5359135387244220321 n

В особисто-командній першості польоти відбулися в таких класах моделей: радіокеровані пілотажні моделі літаків F3A, перегони радіокерованих моделей літаків F3D, радіокеровані напівкопії моделі літаків F4Н, «повітряний бій» радіокерованих літаків. В особистій першості змагалися експериментальні радіокеровані літальні апарати з виконанням прикладної польотної функції.244761906 983812682211713 379108668669022261 n

Польоти авіамоделей вражали стрімкістю і точністю, правильністю пілотажних фігур. Глядачі побачили «петлю» і «кубинську вісімку», «політ на спині» і «штопор».

Адреналіну учасникам заходу та вболівальникам додали змагання в класі «повітряногобою»! У небі кружляли  моделі з прив’язаними паперовими стрічками різних кольорів, здійснювали складні віражі, переслідуючи один одного, і намагалися відсікти стрічку супротивнику.244913034 983812458878402 2303926945912524184 n

Після напруженої боротьби  переможцями в особистому заліку стали:

Радіокеровані пілотажні моделі літаків F3A:

І місце

  • Тесельський Іван, вихованець Сквирського центру дитячої та юнацької творчості;

ІІ місце

  • Каденко Дмитро, вихованець Васильківської міської Станції юних техніків;

ІІІ місце

  • Твердюк Дмитро, вихованець Бородянського центру дитячої та юнацької творчості.

Перегони радіокерованих моделей літаківF3D:

І місце

  • Каденко Дмитро (пілот) та Ніколенко Олександр (механік), вихованціВасильківської міської Станції юних техніків;

ІІ місце

  • Покришка Іван (пілот) та Твердюк Дмитро (механік), вихованці Бородянського центру дитячої та юнацької творчості;

ІІІ місце

  • Чебан Вадим (пілот) та Гетьман Андрій (механік), вихованціСквирського центру дитячої та юнацької творчості.

Радіокеровані напівкопії моделі літаків F4Н:

І місце

  • Приймак Антон, вихованець Сквирського центру дитячої та юнацької творчості;

ІІ місце

  • Покришка Іван, вихованець Бородянського центру дитячої та юнацької творчості;

ІІІ місце

  • Степаненко Олег, вихованець Центру науково-технічної творчості Білоцерківської міської ради.

«Повітряний бій» радіокерованих літаків:

І місце

  • Чебан Вадим (пілот) та Шименко Максим (механік), вихованціСквирського центру дитячої та юнацької творчості;

ІІ місце

  • Каденко Дмитро (пілот) та Ніколенко Олександр (механік), вихованціВасильківської міської Станції юних техніків;

ІІІ місце

  • Тесельський Іван(пілот) та Вдовенко Макар (механік), вихованці Сквирського центру дитячої та юнацької творчості.

Експериментальні радіокеровані літальні апарати з виконанням прикладної польотної функції:

І місце

  • Іваненко Володимир, вихованець Сквирського центру дитячої та юнацької творчості;

ІІ місце

  • Твердюк Дмитро, вихованець Бородянського центру дитячої та юнацької творчості;

ІІІ місце

  • Кот Марк, вихованець Васильківської міської Станції юних техніків.

Переможців особистого заліку нагороджено грамотами Центру творчості дітей та юнацтва Київщини і медалями.

Безперечно, це заслуга не тільки юних авіамоделістів, а й захоплених своєю справою педагогів.

Проведені змагання засвідчили, що на Київщині є люди, які розуміють потреби сьогодення та вболівають за процвітання талановитої молоді.