Друк

Вітаємо юних дослідників Київщини з перемогою у Всеукраїнському інтерактивному конкурсі «МАН-Юніор Дослідник»

заставка МАН ЮныорУчні Київщини успішно презентували перші власні наукові дослідження на Всеукраїнському інтерактивному конкурсі «МАН-Юніор Дослідник», який проводиться в Україні більше 10 років. Змагання відбулися в номінаціях «Історик», «Астроном», «Еколог» і «Технік».

Цьогоріч юні історики Київщини представили на конкурсі короткі екскурсійні маршрути з елементами власного дослідження на місцевому матеріалі. Техніки працювали в межах теми: «Фізика та техніка у власній оселі». Юні астрономи формулювали проблему за власними спостереженнями зоряного неба і пропонували вирішення цієї проблеми. Юні екологи проводили екологічний моніторинг навколишнього середовища методами біоіндикації та біотестування.

За результатами Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «МАН-Юніор Дослідник» 26 учнів області успішно презентували свої дослідницькі проєкти і стали переможцями.111

Номінація «Історик»

I місце – Сеїтосманова Ульвіє Айдер, учениця 8 класу Крюківщинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вишневої міської ради Бучанського району; тема проєкту: «Екскурсійний маршрут з історії кримськотатарської хореографії через долі трьох поколінь родини Баккал», керівники – Біла Тетяна Семенівна,  Усеїнова Зарема Усеїнівна, Сеїтосманов Айдер Сеїтякубович.

II місце – Долговесова Руслана, учениця 10 класу Калинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Калинівської селищної ради Фастівського району; тема проєкту: «Екскурсійний маршрут культурно-історичних пам’яток селища Калинівки», керівник – Носач Ольга Всеволодівна.

II місце – Дорогань Дарина, учениця 10 класу Стовп’язького навчально-виховного об’єднання «Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів — заклад дошкільної освіти» Дівичківської сільської ради; тема проєкту: «Короткий екскурсійний веломаршрут «Таємничими стежками села Стовп’яги: від курганів до Дніпра», керівник – Мельник Ольга Анатоліївна.

III місце – Полякова Вероніка, вихованка Центру розвитку дітей та молоді Узинської міської ради Білоцерківського району, учениця 9 класу Навчально-виховного комплексу «Узинська гімназія» Узинської міської ради; тема проєкту: «Пам’ять про космонавта Павла Поповича на вулиці героя», керівник – Гвоздкова Ірина Сергіївна.

III місце – Пожалов Дмитро, вихованець Комунального закладу Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини», учень Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 Білоцерківської міської ради; назва проєкту: «Екскурсійний маршрут по архітектурних пам’ятках історичного центру міста Біла Церква, зведеним завдяки підприємницькій та меценатській діяльності Браницьких у ХVІІІ-ХІХ ст.», керівник – Пожалова Тетяна Миколаївна.

III місце – Сілін Олексій, учень 10 класу Бородянського академічного ліцею Бородянської селищної ради; назва проєкту: «Духовні осередки Бородянки: погляд у минуле», керівник – Копил Любов Михайлівна.

Номінація «Технік»

ІІ місце – Залевський Олександр, учень 8 класу Войтівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дитячий садок» Згурівської селищної ради Броварського району ; проєкт «Нічний помічник у власній оселі», керівник – Воропай Вадим Віталійович.

ІІІ місце – Міщенко Анастасія, учениця 7 класу Клавдіївського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Олександра Рибалка Немішаївської селищної ради Київської області; тема проєкту: «Фізика на кухні «Любить не любить», науковий керівник – Міщенко Олена Олександрівна.

ІІІ місце - Гурин Юлія, учениця 8 класу Войтівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Згурівської селищної ради Броварського району; проєкт «Гравітаційна лампа для власної оселі», керівник – Воропай Вадим Віталійович.

ІІІ місце - Конюхова Анастасія, учениця 9 класу Васильківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Васильківської міської ради; проєкт «Фізичні явища в молекулярній кухні», керівник – Трьохбратська Марія Сергіївна.

Номінація «Еколог»

І місце - Поліщук Анна, учениця ОЗО «Миронівський академічний ліцей №3 Миронівської міської ради; тема проєкту: «Екологічний моніторинг стану водних об’єктів міста Миронівки методом біоіндикації, на основі визначення фітотоксичного ефекту на проростання насіння пшениці», керівник – Попроцька Світлана Віталіївна.

І місце - Рогоза Варвара, учениця Академічного ліцею № 4 Обухівської міської ради; тема проєкту: «Оцінка впливу шумів різної природи на рослин родини Бобові та Хрестоцвіті», керівник – Онопрієнко Валентина Петрівна.

І місце - Гуменюк Анастасія, учениця Академічного ліцею № 4 Обухівської міської ради; тема проєкту: «Аналіз прямого та непрямого впливу електромагнітного випромінювання з різними фізичними характеристиками на ріст і розвиток рослин родини Бобові (Phaseolus vulgaris) та Айстрові (Helianthus L.)», керівник – Онопрієнко Валентина Петрівна.

ІІ місце - Миколаєнко Анжела, учениця Хоцьківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Циблівської сільської ради Переяслав-Хмельницького району; тема проєкту: «Екологічний моніторинг забруднення навколишнього середовища села Хоцьки методом ліхеноіндикації», керівник – Джус Світлана Олексіївна.

ІІ місце - Кабанець Вероніка, вихованка Комунального закладу Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини», учениця Опорного загальноосвітнього навчального закладу «Жоравський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)» Яготинської міської ради; тема проєкту: «Оцінка токсичності ґрунтів з використанням рослинних біотесторів», керівник – Бойко Наталія Василівна.

ІІ місце - Оксак Надія, учениця Тетіївського ліцею № 2 Тетіївської міської ради, вихованка Комунального закладу «Центр позашкільної освіти» Тетіївської міської ради; тема проєкту: «Дослідження якості води річки Роська методом біотестування», керівник – Власенко Оксана Миколаївна.

ІІ місце - Лук’яненко Назар, учень Баришівського навчально-виховного комплексу «Гімназія-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Баришівської селищної ради; тема проєкту: «Використання видів роду Viviparus L. в системі екологічного моніторингу за станом водних екосистем методами біоіндикації та біотестування», керівник – Кириленко Наталія Іванівна.

III місце - Бабій Анастасія, Мариневич Євгенія, учениці Володарського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 Володарської селищної ради Білоцерківського району; тема проєкту: «Снігова індикація як показник забруднення навколишнього природного середовища смт. Володарка викидами автотранспорту», керівник – Шинкарук Галина Станіславівна.

III місце - Тяка Станіслав, вихованець Комунального закладу Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»; тема проєкту: «Біотестування токсичності снігу за проростками рослин-індикаторів», керівник: Красніков Костянтин Петрович.

III місце - Рагулін Кирило, учень Великомотовилівського навчально-виховного комплексу «Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів-дитячий садок» Фастівської міської ради; тема проєкту: «Антибактеріальна активність деяких ефірних олій», керівник: Карлінська Валентина Леонідівна.

III місце - Тетерук Максим, учень Новосілківського академічного ліцею «Ерудит» Чабанівської селищної ради, тема проєкту: «Оцінка якості водопровідної води селітебних територій Києво-Святошинського району», керівник: Москалець Валентин Віталійович.

III місце - Іванов Андрій, учень Новосілківського академічного ліцею «Ерудит» Чабанівської селищної ради Київської області, тема проєкту: «Оцінка озера с. Новосілки за рослинами-біоіндикаторами», керівник: Москалець Тетяна Захарівна, керівник еколого-біологічного гуртка Новосілківського академічного ліцею «Ерудит» Чабанівської селищної ради Київської області

III місце - Москалець Захарій, учень Новосілківського академічного ліцею «Ерудит» Чабанівської селищної ради Київської області, тема проєкту: «Екологічні ризики поширення інвазійного виду слизняка іспанського в екосистемах України», керівник: Москалець Тетяна Захарівна, керівник еколого-біологічного гуртка Новосілківського академічного ліцею «Ерудит» Чабанівської селищної ради Київської області

III місце - Дзюбенко Ярослав, вихованець Переяславського будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді; тема проєкту: «Біоіндикаційні дослідження річки Альта в межах міста Переяслава», керівник – Дзюбенко Олена Володимирівна.222

Номінація «Астроном»

ІІ місце – Міщенко Анастасія, учениця 7 класу Клавдіївського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Олександра Рибалка Немішаївської селищної ради; тема проєкту: «Сонячне випромінювання на Землю», керівник – Міщенко Олена Олександрівна.

ІІІ місце – Ходаченко Анна, учениця 10 класу Опорного навчального закладу «Щасливський навчально-виховний комплекс «Ліцей – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дитячий садок» Пристоличної сільської ради; тема проєкту: «Дослідження метеоритної небезпеки на Місяці», керівник – Торбін Надія Володимирівна.

Вітаємо юних дослідників Київщини з досягненнями на всеукраїнському конкурсі!