2020 2021 3

Друк

Математичний КВЕСТ відкриває в ліцеї РІК МАТЕМАТИКИ

IMG 67b538790 32020/2021 навчальний рік оголошено роком математики. До цієї особливої події долучаються небайдужі, а саме: вчителі  математики і вчителі не математики, а також учні, які знають, що математика – це файно, і ті учні, які про це поки ще не знають.

Знайомство з математикою, як наукою всіх наук, як дивовижним інструментом для опанування нових навичок, в Комунальному закладі Київської обласної ради «Київський обласний ліцей-інтернат фізичної культури і спорту» розпочали з математичного КВЕСТУ, який був проведений 18 вересня 2020 року для ліцеїстів І курсу вчителями Усовою А.А. та Жихарєвою Т.В.

Чому саме КВЕСТ?!

Математична формула КВЕСТУ, як події є… КВЕСТ = інтелект + змагання + пригоди

Для учнів, що є здобувачами загальної середньої освіти, інтелект – це ціла  система всіх пізнавальних здібностей. Для ліцеїстів спортивного закладу змагання – це важливий підсумок тренувального процесу. Для дитини, яка стоїть на порозі дорослого життя, подорож – це яскравий момент, що робить її щасливою.  

Тому саме КВЕСТ обрано вчителями для відкриття року математики, щоб показати, що математика у спортивному закладі має право на існування, і щоб довести про її необхідність у ліцейському житті.

IMG 67b538790 1

Багато хто підтримує, що в основі математики лежить логіка. Однак, як стверджує Алла Анатоліївна, навчити мислити можна лише спілкуючись з учнями. Тому шляхом обговорення того, що є навколо них, під час виконання завдань квесту, учні міркували, проводили паралелі, відокремлювали головне від другорядного.

Не забуваємо, що сучасні діти грошей не бачать, наголошує Тетяна Василівна. Не тому що їх немає, а тому що у них є банківські карти, більш того, рахунки прив’язані до смартфонів і смарт-годинників. Вони просто прикладають гаджет до терміналу – і все. Але дитячі гаджети також стали в нагоді для розв’язання компетентнісного завдання квесту.

IMG 67b538790 2

Під час гри вчителі застосовували різні математичні інструменти для вирішення ігрових і стратегічних завдань різного рівня складності. Подорож була віртуальною. За допомогою zoom конференції ліцеїсти двох різних груп бачили один одного, спілкувалися і подорожували разом станціями КВЕСТУ: арифметичний ТРЕНАЖЕР; науковий  СПРИНТ; захисний П’ЄДЕСТАЛ; розумові ВАЖЕЛІ.

КВЕСТ пройдено ліцеїстами І курсу успішно. Попереду багато інших цікавих заходів, присвячених РОКУ МАТЕМАТИКИ.

Наші вчительки, у пошуку нестандартних підходів до розв’язання завдань, що ставляться перед вчителями математики, створюють нові умови для успішного вивчення учнями математики. Тож побажаємо їм успіхів у цій досить складній справі!