2020 2021 3

Друк

У пошуках адресатів «НепрОSТих» листів

листи 1234567890Проект «НепрОSТі листи – пошук адресатів» об’єднує все більше шанувальників історії Київщини. Безумовно, після вебінару «Листи з минулого», який відбувся 13 травня, кількість учасників проекту значно зросте.

Спікер та модератор вебінару Віталій Гедз, директор Макарівського історико-краєзнавчого музею, заінтригував педагогів результатами пошукової роботи в рамках проекту та вмотивував проводити власні дослідження. Це, зокрема, пошуки та виявлення ненадісланих листів остарбайтерів 1942-1943 років їхнім родичам, виявлення та вивчення листів репатріантів, вивезених на примусові роботи до Німеччини; пошук родичів авторів листів з метою вручення їм копій цих документів тощо. Презентуючи результати своєї роботи, пан Віталій надав учасникам вебінару вичерпну інформацію про особливості реалізації кожного етапу проєкту «НепрОSТі листи – пошук адресатів».

листи 123456789012

Безумовно, вивчення листування остарбайтерів, пошук різноманітної інформації в «листах з минулого» – дуже захопливий, хоча й емоційно складний і тривалий процес. Учасники зустрічі активно спілкувались, ставили запитання, радилися, як у своїх населених пунктах, містах підтримати і залучити до роботи громадськість, насамперед учнівську молодь.

листи 1234567890123

Прикладом реалізації цього надзвичайно цікавого і соціально важливого проєкту є діяльність МАНівців Київщини. Цьогоріч на ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України були представлені дослідження Рамуль Анастасії, учениці Славутицького ліцею на тему «Проєкт «НепрOSTі листи» на прикладі листів-спогадів мешканців Чорнобильського району» та Ярмоленко Юлії, учениці Виповзького навчально-виховного об’єднання «Загальноосвітня школа I-II ступенів – дошкільний навчальний заклад» Переяслав-Хмельницького району на тему « НепрOSTі листи остарбайтерів з села ВиповзкиПереяслав-Хмельницького району».

листи 123456789012345678

Вивчати минуле, відроджувати історичну пам`ять, вшановувати пам`ять жертв Другої світової війни – це наш святий обов`язок. Запрошуємо до участі у проєкті «НепрОSТі листи – пошук адресатів» всіх небайдужих!