2020 2021 3

Друк

На допомогу тим, хто обирає майбутню професію…

DSC 0191Незважаючи на карантин, спричинений коронавірусом, життя не зупинилося. Більше того, воно змушує нас долати нові серйозні виклики, швидко вирішувати непрості завдання, ставить нові цілі, стимулює до саморозвитку, пізнання себе і пошуку свого місця в цьому прекрасному (попри все!) світі.

Особливо складні виклики стоять сьогодні перед молоддю, насамперед перед випускниками закладів освіти, які в цьому році виходять на стежину самостійного життя. Незабаром завершиться навчальний рік, і їм необхідно зробити для себе дуже важливий вибір – визначитися з майбутньою професією, від якої значною мірою залежатиме їхній життєвий шлях: успіх, кар’єра, добробут, творчий розвиток, реалізація власних здібностей, закладених природою. Це складові людського щастя, і тому дуже важливо не помилитися.

Хоч професію потрібно обирати серцем, прислухаючись насамперед до себе, однак завжди доречною в цьому складному питанні є допомога, мудра порада та інформаційна підтримка дорослих. Саме тому профорієнтаційна робота з учнівською молоддю є одним із пріоритетних напрямів діяльності системи освіти області.

На Київщині ще з 2016 року реалізуються різноманітні обласні профорієнтаційні проєкти, зокрема «My Profi Project» («Мій професійний проєкт») та «Професійна орієнтація учнівської молоді». А ще проводяться цікаві профорієнтаційні заходи: регіональний фестиваль «ПРОФ FEST OK», бізнес-турнір та багато інших. Мета таких заходів – поінформувати молодь про професії, актуальні на сучасному ринку праці, допомогти усвідомлено здійснити вибір майбутнього фаху та наочно ознайомити із закладами професійної освіти, в яких можна здобути ту чи іншу кваліфікацію, виявити свої здібності та перевірити власні можливості. Такі заходи завжди користувалися популярністю серед випускників закладів загальної середньої освіти.

Однак сьогодні ми опинилися зовсім в іншій ситуації, коли через карантин змушені дистанційно навчатися, відвідувати в режимі онлайн екскурсії, музеї, підприємства і не можемо надати можливості нашій учнівській молоді особисто відвідати заклади професійної освіти, ознайомитися з їх унікальними особливостями та досягненнями, матеріально-технічною базою, викладацьким складом. Тому на допомогу тим, хто сьогодні обирає майбутню професію, ми розпочинаємо онлайн-презентацію закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти Київської області.

Пропонуємо дистанційно ознайомитися із сучасним, потужним, оснащеним за сучасними вимогами закладом фахової передвищої освіти, який знаходиться в місті Білій Церкві. Це - Білоцерківський коледж сервісу та дизайну.