2020 2021 3

Друк

1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо.

unbnnkn 3Цими днями в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей. У цій війні українці понесли людські втрати більше, ніж Велика Британія, Канада, США та Франція разом узяті. Загальні людські втрати України від війни, включно із убитими, померлими, жертвами концтаборів, депортованими, евакуйованими оцінюються у 8-10 мільйонів життів.

КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» за підтримки департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації в онлайн-режимі було проведено патріотичний форум «Україна у Другій світовій війні. Борці за вільне життя і незалежність України». До заходу долучилися юні краєзнавці та педагоги закладів освіти не лише Київщини, а й з Донеччини, Луганщини, Черкащини, Львова та Києва.

unbnnkn 2

На початку форуму, юних краєзнавців привітав Сергій Неділько, директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді, відзначивши своєчасність та важливість заходу.

Про початок Другої світової війни та події, які відбувалися на Львівщині розповів присутнім історик Євген Нестеренко.

Змістовним та емоційно насиченими були доповіді юних краєзнавців:

Ярмоленко Юлії, учениці 9 класу Виповзького НВО «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Переяслав-Хмельницького району;

Олександри Порхун, вихованки гуртка «Лідер-клуб» Васильківського районного центру дитячої та юнацької творчості;

Коваленко Варвари, вихованки гуртка «Літературне краєзнавство» Богуславського районного Центру дитячої та юнацької;

Іоанни Дерев’янчук, вихованки гуртка «Креатив» Таращанського районного центру творчості дітей та юнацтва «Веселка»;

Яни Ткаченко, учениці Побережківської гімназії Медвинської ОТГ;

Лілії Жижки, учениці Северинівського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Таращанського району;

Едуарда Алєксєєва, учня КЗ «Лисичанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 30» Луганської області;

Ірини Бобкової, вихованки гуртка «Краєзнавці-туристи» Черкаського обласного Центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді,

Ірини Жирної, учениці Будищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів Черкаського району Черкаської області,

Антона Пєхотіна, учня Авдіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 Авдіївської міської ради Донецької області.

У своїх виступах учасники форуму висвітлили події, які відбувалися на території України часів Другої світової війни, розповіли про долі героїв війни, про долі тих, хто залишився на окупованих територіях і тих, кого було вивезено на примусові роботи, а також і про те, як сьогодні вони зберігають пам'ять про загиблих.

До участі у заході приєдналися Анна Картавцева, консультант військово-цивільної адміністрації з міста Авдіївка Донецької області, Наталія Топчій, начальник відділу Київського обласного молодіжного центру, Алла Радзівілл, заступник директора з навчально-виховної роботи КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини».

Зі словами вдячності за змістовну краєзнавчу й пошуково-дослідницьку діяльність, звернулася до педагогів та їх вихованців Людмила Шевченко, в.о. директораКЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини», та оголосила хвилину мовчання, якою учасники форуму засвідчили повагу до всіх борців, увінчали пам’ять про загиблих воїнів та жертв війни.

Друга світова війна – свідчення прояву патріотизму, великих чеснот воїнів-українців, що боролися проти нацизму. За важких умов панування тоталітарної системи, ціною незчисленних втрат вони змогли захистити свій дім і свою Батьківщину. Жива пам’ять про такі події є застереженням для будь-якої країни, наочним аргументом на користь збереження незалежності, громадянського миру, єдності та злагоди у суспільстві.