Друк

Всеукраїнський спортивно-масовий захід серед школярів «Cool Games»


Всеукраїнський спортивно-масовий захід серед школярів
«Cool Games» покликаний змінити уроки фізичної культури
в закладах загальної середньої освіти та зробити їх сучасними та цікавими

Cool Games - це унікальний український проект, який проводиться Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, покликаний сприяти створенню цікавих та яскравих уроків фізичної культури та масово залучає учнівську молодь до рухової активності.

gdfhjfd 7

Перші змагання Cool Games було проведено в грудні 2018 року в м. Київ, за участю 550 учнів з 24 областей України та м. Київ.

gdfhjfd 6

Успішність Cool Games було відмічено Міжнародною федерацією учнівського спорту (International School Sport Federation - ISF) та в жовтні 2019 року у м. Київ проведено перший Міжнародний спортивно-масовий захід серед школярів «World Cool Games». Загалом, у заході брало участь близько 100 учнів віком від 13 до 16 років з 7 країн світу.За підсумками ігор, переможцем стала команда України, тобто рівненська команда, друге місце за представниками Китая, два третіх місця поділили Хорватія і місто Київ.

World Cool Games включено до річного календарного плану заходів ISF та заплановано його проведення у 2020 році в Україні.

gdfhjfd 4

З вересня 2019 року по 03 лютого 2020 року у селищах, містах, районах 24 областей України та м. Київ було проведено відбіркові етапи других Cool Games, у яких взяли участь близько 100 тисяч учнів та учениць.

У період з 20 по 23 лютого 2020 року в м. Києві відбувся Всеукраїнський фінал спортивно-масового заходу серед школярів «Сool Games» 2019-2020 років. Відбіркові змагання проходили з 20 по 22 лютого на базі ДП «МДЦ Артек» (Пуща-Водиця), фінал відбувся 23 лютого у СК «Меридіан».

gdfhjfd 5

Програма активностей Cool Games передбачала:

•  22 інноваційні естафети і рухливі командні ігри та культурну частини;

•  презентація командами своїх регіонів;

•  участь у рухових активностях за вподобаннями (тематичні квести. відвідування басейну, гра в флорбол, змагання з настільного футболу, аерохокею та бейблейду, гра в настільний теніс):

•   участь у бесіді з представниками Корпусу миру на тему «Healthy lifestyle»

Всеукраїнський фінал Cool Games зібрав переможців відбіркових етапів з 24-ти регіонів України, які були представлені збірними командами, що складалися з дівчат та хлопців трьох вікових дивізіонів (9-10 років, 11-13 років, 14-17 років). Всього у фіналі взяли участь 550 учнів закладів загальної середньої освіти

На офіційному відкритті до школярів з привітальним словом звернувся заступник Міністра освіти і науки України Максим Ярмистий. У свою чергу заступник Міністра культури, молоді та спорту Володимир Шумілін побажав учасникам здійснити найзаповітніші мрії.Президент Української федерації учнівського спорту Роман Греба також побажав учасникам гарного настрою та перемог.

gdfhjfd 1

Цього року фінал відрізнявся високопрофесійною організацією поєднавши шоу зі спортивними змаганнями. Родзинкою спортивно-масових змагань Cool Games є представлення командами своїх регіоніву перерві між естафетами. Тут школярі дали волю своїм творчим здібностям. Хтось співав, хтось вражав танцями – від народних до брейкдансу. А на фіналістів чекав дуже несподіваний подарунок. Про кожну команду був знятий короткий відеоролик про їх шлях на Cool Games.

За підсумками чемпіона та призерами Всеукраїнського фіналу Cool Games у своїх вікових дивізіонах стали:

1 віковий дивізіон (2009–2010 рр.):

1 місце – Волинська область

2 місце – м. Київ

3 місце – Запорізька область, Миколаївська область

2 віковий дивізіон (2006–2008 рр.):

1 місце – Волинська область

2 місце – Закарпатська область

3 місце – Донецька область, Рівненська область

3 віковий дивізіон (2002–2005 рр.):

1 місце – м. Київ,

2 місце – Кіровоградська область

3 місце – Рівненська область, Дніпропетровська область

Збірна команда Київської області, до складу якої увійшли учні Броварської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 7 (1 віковий дивізіон), Броварської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 5 імені Василя Стуса (2 віковий дивізіон) та Броварської гімназії ім. С. І. Олійника Броварської міської ради (3 віковий дивізіон) увійшла у в п’ятірку кращих серед команд 1 вікового дивізіону та у десятку кращих у 2 та 3 вікових дивізіонах.