Друк

Практика та перспективи міжнародної освіти

 DSC740902 березня 2020 року на базі КЗВО КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж» відбулося засідання круглого столу «Університети підприємництва: практика та перспективи міжнародної освіти. Програми українсько-польські».У заході взяли участь представники таких українських та польського закладів освіти:

-Університету Економіки «Вижша школа Господаркі в Бидгощі» (Польща);

-КЗВО КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж»;

-Таращанського державного технічного та економіко-правового коледжу;

-Білоцерківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням слов'янських мов.

 DSC7425Спеціальний гість заходу Почесний консул України в Польщі пан Кшиштоф Сікора, Президент Університету Економіки (Wyższa Szkoła Gospodarki), висвітлив актуальні проблеми сучасних українсько-польських відносин через співпрацю польських та українських закладів освіти.

У  розрізі заходу було обговорено питання діяльності закладів у сфері соціальної політики. Зокрема, Світлана Кашуба, професор, директор Європейського інституту при Університеті Економіки в м. Бидгощ (Wyższa Szkoła Gospodarki, WSG), чітко визначила основні пріоритети діяльності та ідеї суспільних послуг WSG, пояснила, як відбувається навчання у сфері соціальних послуг, познайомила учасників заходу з проєктами «Нові компетенції – нові можливості самоврядування в сфері форм опіки над дітьми до 3 років», «Добрі практики опіки над дітьми до 3 років як підтримка батькам, що працюють», «Підтримка осіб з неповносправностями (особливими потребами)»,  «Активізація старших осіб» через Інститути третього віку тощо. Крім того, були висвітлені питання щодо:

-стажування викладачів в Університеті Економіки;

-обміну студентами та викладачами між закладами освіти в межах програм Erasmus+ та NAWA;

-організації освітніх подорожей у WSG.

 DSC7437Олексій Докучаєв, директор представництва в м. Києві,  розкрив питання співпраці Університету Економіки із закладами освіти, що були присутні на заході, запросив до участі у Міжнародному мистецькому конкурсі «Світ очима молодих».

Представники українських закладів освіти поділилися власним досвідом реалізації  соціальних програм та студентських проєктів.

Заходи подібного формату сприять не тільки налагодженню українсько-польських відносин, а й є ефективним шляхом модернізації освіти в Україні та Польщі.