Друк

Позашкільна освіта

Обласне свято до Дня Святого Миколая

Гала-концерт переможців обласного дитячого творчого марафону «Майбутнє України будуємо разом!»

Обласний дитячий творчий марафон «Майбутнє України будуємо разом!»

У Борисполі стартував обласний дитячий творчий марафон «Майбутнє України будуємо разом!»

Похід гуртківців стежками рідного краю

Змагаються юні авіамоделісти

Обласний етап Всеукраїнських змагань у класі моделей F-2-D (повітряний бій) та радіокерованих моделей

День відкритих дверей у Кагарлицькому районному центрі дитячої та юнацької творчості

Участь дитячих творчих колективів Київщини у виставці-ярмарку «Медвін»

Всеукраїнський збір активістів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – «Джура – 2013»

3 Чемпіонат України з велосипедного туризму серед юніорів та 42 Чемпіонат України з пішохідного туризму серед юніорів

Пропагування здорового способу життя в Білоцерківському професійно-технічному училищі ім. П.Р.Поповича

Здоровий спосіб життя, фізкультура та спорт

Молодь – за здоровий спосіб життя

Відкрита першість Бориспільської ДЮСШ з легкої атлетики

Заключне свято обласного етапу фестивалю дитячої творчості «Сузір’я талановитих дошкільнят» 

Регіональні змагання юних судномоделістів Київщини

Участь у Всеукраїнському конкурсі з квітникарства та ландшафтного дизайну «Квітуча Україна»

Сузір’я талановитих дошкільнят у Гостомелі

Талановитим дошкільнятам Київщини – браво!

Участь у Всеукраїнському юнацькому фестивалі «В об’єктиві натураліста»

Особливим дітям – особлива увага

У полі зору – обдарована дитина

Інформація про проведення обласної розширеної педагогічної ради "Регіональні стратегії розвитку позашкільної освіти" 


На виконання Державної цільової соціальної програми розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року та з метою позитивного вирішення актуальних проблем функціонування та розвитку системи позашкільної освіти реалізується обласна соціальна програма розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року «Позашкілля+», яка є інтегрованою складовою Програми розвитку системи освіти Київської області.

На сьогодні в системі освіти Київської області функціонують 92 позашкільні навчальні заклади, з них – 30 дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Протягом останніх років робота місцевих органів управління освітою була спрямована на збільшення контингенту вихованців позашкільних навчальних закладів, про що свідчить щорічне збільшення загальнообласного показника охоплення дітей позашкільною освітою.

Станом на 01.03.2013 закладами освіти, культури і спорту охоплено понад 150 тисяч дітей, що становить 92,7% від загальної кількості дітей шкільного віку.

Показник охоплення дітей та учнівської молоді позашкільною освітою в закладах системи освіти області становить 82,2% від загального числа дітей шкільного віку.

Щороку спостерігається збільшення кількості дітей з особливими освітніми потребами у гуртках та творчих об’єднаннях позашкільних навчальних закладів. Порівняно з попереднім роком показник охоплення дітей з особливими освітніми потребами зріс на 5%. Зокрема, збільшилася кількість дітей з особливими освітніми потребами у гуртках та творчих об’єднаннях позашкільних навчальних закладів Кагарлицького, Миронівського, Переяслав-Хмельницького, Ставищенського, Тетіївського районів та міст Бровари, Фастів.

Одним із стратегічних напрямів розвитку позашкільної освіти є робота з обдарованою молоддю. В області більше десяти років впроваджується проект «Таланти твої, Київщино!», метою якого є створення інноваційного освітнього простору для пошуку юних талантів, реалізації всебічного розвитку кожної дитини на засадах гуманістичного, національно-патріотичного, духовного, інтелектуального та фізичного виховання. 

Щорічно у рамках зазначеного проекту відбувається понад 60 обласних масових заходів з дітьми та учнівською молоддю за різними напрямами позашкільної освіти.  Другий рік поспіль проводиться обласний конкурс «Я – Київщини гордість і надія».

Традиційні регіональні заходи стали для близько 30 тисяч вихованців позашкільних навчальних закладів справжніми творчими майданчиками.  У 2012 році відбувся обласний танцювальний марафон „Майбутнє України будуємо разом!”, який продемонстрував таланти і творчі здібності юних обдарувань Київщини.

Також на Київщині створено ефективну регіональну модель координації та організаційно-методичного супроводу розвитку учнівського та молодіжного лідерського руху у рамках реалізації проекту «Самоврядування дітей, учнівської молоді, педагогів та батьківської громадськості», де проводяться форуми, круглі столи, організовано навчання дітей-лідерів та координаторів органів учнівського самоврядування районів та міст області.

Налагоджено партнерські стосунки між представниками влади і органами  учнівського самоврядування, підписано  угоди про співпрацю комісій обласної ради дітей Київщини з відповідними структурними підрозділами Київської обласної державної адміністрації.

Актуальною є проблема цілеспрямованої профілактичної роботи щодо попередження травматизму, запобігання ризикам для життя і здоров’я, популяризації та навчання безпеки життєдіяльності підростаючого покоління.

Активно впроваджується інноваційний освітній проект «Центр безпеки життєдіяльності». Започатковано систему роботи щодо навчання дітей та учнівської молоді правил дорожнього руху, пожежної безпеки, поведінки на воді, електробезпеки, надання невідкладної медичної допомоги.

На виконання Указу Президента України від 28.12.2012 року №756/2012 „Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості” та відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.02.2013 року №74-р Київською обласною державною адміністрацією розроблено заходи щодо проведення Року дитячої творчості в Київській області.

З 26.02.2013 у приміщенні Київської обласної державної адміністрації проводиться постійно діюча  виставка дитячих творчих робіт „Всі ми діти твої, Україно!”.

У області функціонує 22 професійно-технічні навчальні заклади, які готують спеціалістів за напрямами: сільськогосподарський, будівельний, автотранспортний, електротехнічний, сфера послуг, харчова промисловість, деревообробка, металообробка.

Постійними є конкурси фахової майстерності вихованців. У 2013 році заплановано конкурси за професіями "Офіціант", "Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва", "Столяр будівельний".

Щороку проводиться конкурс "Учень року" (світ захоплень, професійні вміння). Переможці всеукраїнських конкурсів фахової майстерності отримують стипендію Президента України (2012 рік – вихованець ДНЗ "Катюжанське вище професійне училище").

Для забезпечення позашкільної освіти працює Білоцерківський будинок художньої творчості, який реалізує художньо-естетичний напрям. На базі професійно-технічних навчальних закладів відкрито 17 гуртків (вокальна студія, декоративно-прикладного мистецтва, танцювальний, драматичний), у яких отримують позашкільну освіту 529 вихованців, що становить 6,23% від загальної кількості. 

Першочерговими завданнями щодо вирішення питань розвитку системи позашкільної освіти області є:

  • модернізація мережі позашкільних навчальних закладів;
  • зміцнення матеріально-технічної бази позашкільних навчальних закладів, оснащення їх сучасним обладнанням;
  • створення умов доступності до якісної позашкільної освіти дітям незалежно від місця проживання;
  • забезпечення позашкільних навчальних закладів шкільними автобусами;

створення телефонів „гарячої лінії” з питань позашкільної освіти.