Друк

Славутич зустрічав почесних гостей з Японії

DSC 0009 512 березня 2017 року до міста Славутича завітала японська делегаціяна чолі з першим секретарем Посольства Японії паном Танджі Хідеюкі та всесвітньо відомим дизайнером-модельєром, президентом асоціації OkiagariKoboshi Кензо Такада. Візит проходив у рамках міжнародної співпраці, відповідно до плану заходів з відзначення Року Японії в м. Славутичі, затвердженого розпорядженням міського голови №16 від 01.02.2017 року.

Цього дня в залі урочистих подій Славутицької міської ради о 12 годині розпочалась офіційна частина програми: звучали гімни Японії та України, лунали слова вітання,  вихованці дитячої школи мистецтв вразили запальним українським танком, і, за традицією, подали гостям коровай на вишитому рушнику.

DSC 0009 6

Гості поклали квіти до пам’ятного знака «Героям Чорнобиля» та вшанували хвилиною мовчання загиблих при ліквідації наслідків аварій на Чорнобильській АЕС та атомній станції Фукусіма.

А в Палаці дитячої та юнацької творчості о 14:30 одночасно стартували три проекти:

Kids Guernica – Славутич: юні художники за мотивами українських казок з використанням національних орнаментів створили полотно. Перші відбитки фарби поставилиміський голова Юрій Фомічевта почесний гість Кензо Такада. Далі герніку розмальовувалиславутицькі діти, творити їм допомагали керівники колективів  "Жар-птиця", "МальВи", викладачі Дитячої школи мистецтв.  Влітку цей дитячий шедевр попрямує до Японії.

Manga-ka – відомі майстри-художники коміксів Норіко Нагано, Бан Іппонжи, Йошимі Курата провели для дітей Славутича  майстер-класи, під час яких славутицькі діти намалювали своїх героїв коміксів та передали їх дітям Японії.

Майстер-клас з Орігамі, на якому для жителів Фукушіми славутицькі діти виготовили японських журавликів – символи надії.

А в Дитячій школі мистецтв о 15:00 відкрилася виставка-презентація Okiagari Koboshi, яка поповнилася дев’ятьма ляльками, розписаними онуками ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС в українському стилі. Філософія ляльок несе в собі побажання якнайшвидшого відновлення Японії від стихійного лиха та символізує найголовнішу рису характеру наших двох народів – вміння терпляче та мужньо перемагати найнесприятливіші обставини.

Завершився день  концертом за участі творчих колективів міста, окремих виконавців, відомої оперної співачки Наталії Лемерсьє та відомого скрипаля Іллі Бондаренка в Кіноконцертному комплексі.

DSC 0009 4