Друк

Шевченківські дні

Taras Shevchenko selfportrait oil 1840 cropУ весняну пору, а саме 9 березня, народився Т.Г.Шевченко – великий син великого народу, відомий художник і геніальний поет, якого називають Кобзарем і національним Пророком. І у цю ж пору, 10 березня, на 47-ому році життя він відійшов у вічність, віддавши людям свій неперевершений талант і велике серце, сповнене любові до своєї землі і свого народу.  Із 47 років поет прожив 24 роки у кріпацтві, 10— на засланні, а решту— під наглядом жандармів. Але велич його духу, любов до України, віру в її щасливе майбутнє не зламали ні переслідування, ні заслання, ні життєві поневіряння.

З метою вшанування пам’яті великого Кобзаря, щороку в Україні відзначаються Шевченківські дні.

Дата народження Т.Г.Шевченка була внесена до календаря пам’ятних та знаменних дат ЮНЕСКО і відзначається також у всьому світі.

Сьогодні – 203 річниця з дня народження поета. У навчальних закладах Київської області заплановано проведення заходів до цієї знаменної дати: літературні читання, тематичні виховні години, тематичні вечори, покладання квітів до пам’ятників Т.Г.Шевченку тощо.