Друк

Районний етап дитячо-юнацької військово-спортивної гри українського козацтва «Сокіл»(«Джура»)

ttutgkjgk 1107 червня 2018 року розпочався районний етап дитячо-юнацької військово-спортивної гри українського козацтва «Сокіл»(«Джура»). Завданням гри є фізичне, патріотичне, інтелектуальне та духовне виховання учнівської молоді на основі козацьких морально-світоглядних цінностей, формування у неї засад здорового способу життя засобами туризму і спорту.

Однак, перш за все, це командна гра, яка вчить підростаюче покоління взаєморозумінню, взаємодопомозі та спілкуванню з однолітками. Екіпіровані наметами, казанами, сокирами, лопатами, набором продуктів харчування для проживання в польових умовах вісім команд (роїв) району, сформованих із учнів 8-10 класів, прибули в урочище Сорочий Яр на місце збору 7 червня.

Кожен рій мав власну назву, прапор, емблему, гасло, однострій і, звичайно, командира – ройового. Цьогоріч Яготинську ЗОШ № 1 представляв рій «Гайдамаки», Яготинський НВК № 2 – «Литаври», НВК № 3 – «Байдак», Двірківщинський НВК – «Козацька республіка»,Капустинський НВК «Отамани», Фарбованський НВК «Запорожці», Сулимівський НВК «ім. Івана Сулеми», Засупоївський НВК «Дружні».

ttutgkjgk 12

Розбивши власні намети,у перший день гри команди виголошували ройові візитівки, доповідали суддям про свою готовність до участі в змаганнях,   проходили стройову підготовку, навички топографії, стрільбу з пневматичної гвинтівки та демонстрували знання з історії козацтва та Збройних Сил України під час гри-вікторини «Відун».

Привітала учасників таборування начальник відділу освіти Яготинської районної державної адміністрації Степанченко Мирослава Тимофіївна, яка побажала кожному учаснику отримати справжню насолоду від спілкування один з одним, від чисельних етапів змагань гри «Сокіл» («Джура»), від удосконалення навичок стрільби з гвинтівки, орієнтування за топографічними картами, облаштування наметів та інших випробувань, що сприяють вишколу справжніх патріотів, а також зичила смачної каші та гарного відпочинку.