Друк

Етнозустрічі у Світлиці

9 10 17 3У житті кожної людини є такі святі і безцінні речі як: батьківська хата, вогник родинної любові, пам'ять про предків, знання родовідного дерева, повага до звичаїв та обрядів рідного народу.

З 2 по 5 жовтня ліцеїсти І курсу Комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний ліце-інтернат фізичної культури і спорту» разом з вчителем Київщинознавства та зарубіжної літератури Корнійчук О.С. організували та провели етнозустрічі у ліцейської Світлиці, щоб по-справжньому пізнати свій рідний народ, вивчати свою історію, мову, культуру.

І не тільки культуру, що створена талановитими архітекторами, художниками, музикантами, акторами, письменниками, вченими, але й ту, що впродовж багатьох століть творилася й плекалася в народному середовищі, яку передавали від покоління до покоління. Культуру, що безперервно розвивалася, утверджувалася, ставала традиційною.

9 210 17 4

Щоб спрямувати свої вчинки на утвердження української духовності, в ліцеї у 2006 році була створена Світлиця, де зберігається багатий матеріал з народознавства. Кожен предмет має свою історію, кожна річ знаходиться на своєму місці і є свідком певного періоду життя українського народу.

Щороку вчителі проводять подібні зустрічі для ознайомлення з експозицією, що створена в кращих традиціях українського народу, та з метою розповісти першокурсникам про велич нашої народно традиційної культури, її довічний гуманізм, добробут, щиру гостинність.

Цього року учні із захопленням прийняли активну участь у етнічному дійстві: читали верші, співали пісні та мандрували сторінками історії рідного краю.