Друк

Всеукраїнська літня школа мистецтвознавства

DSC 15 1600x1200 1В Ужгороді відбулася Всеукраїнська літня школа мистецтвознавства Малої академії наук України.Організаторами школи є Національний центр «Мала академія наук України» і Закарпатський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді, на базі якого функціонує Закарпатська Мала академія наук учнівської молоді.

Цього року учасниками школи стали  20 учнів з 11 областей України – фіналістів відділення Літературознавства, фольклористики та мистецтвознавстваконкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

Київську область представили:  Градова Діана, учениця 10 класу Рокитнянського районного ліцею (II місце у III етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, секція «Фольклористика») та Коломієць Юлія, учениця 10 класу Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 (учасниця III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, секція «Мистецтвознавство»).

DSC 15 1600x1200 2

У програму школи увійшли лекції мистецтвознавців про закарпатське живописне та декоративно-ужиткове мистецтво, практичні заняття та майстер-класи з живописів гохуа, граттаж, учні вчились мистецтву складання паперу орігамі, а на заняттях з гончарства слухачі школи ліпили мандалу – сакральний символ, оберіг у вигляді малюнка, що складається переважно з кіл, або ж ряду геометричних форм, які вписані в коло.

Ознайомили учасників школи і з хореографією та піснями Закарпаття, при цьому школярі не пасивно спостерігали, а самі танцювали і співали.

Насиченою була і екскурсійна програма – учні відвідали художній музей імені Йосипа Бокшая, помилувалися унікальними замками, якими так славиться Закарпаття: Ужгородським, Мукачівським замком (Паланок), Чинадіївським замком, відомим як «Сент-Міклош», та Палацом Шенборнів.

Літня школа мистецтвознавства стала для вихованців Малої академії наук України чудовою можливістю доторкнутися до мистецтва, відкрила перед учнями яскраві горизонти, залишила для них незабутні враження та допомогла творчо реалізуватися.