Друк

«Україна Шевченкова квітне, бо вишивана в неї душа»

20170517 104953 15Українська вишиванка — це те, без чого важко уявити українську культуру, побут і історію... Кольоровими нитками вона вплетена у нашітрадиції. І найважливіше те, що українська вишиванка, маючи вікову історію,не втратила своєї популярності і до сьогодні.

З усмішками на обличчях, піднесено-патріотичним настроєм педагогічні працівники та учні Ржищівського професійного ліцею почали робочий день 18 травня. Адже це — День вишиванки — Всеукраїнське свято, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.Дрес-кодом дня була вишиванка, і ліцей замайорів різнобарвними візерунками української вишивки.

20170517 104953 14

Викладач історії Стецюк Світлана Андріївна на святковій лінійці розказала про ідею виникнення свята та мету його проведення. «Вишиванка – не просто красиве вбрання, насправді – це сильний оберіг від усіх негараздів. І чим більше людей повірять у силу вишиванки – тим сильнішою стане сила цього оберегу для нації»,- наголосила вона. Учениці групи № 1616 Удовик Діана та Пробончук Катерина  виконали пісню «Вишиваночка».

На завершення лінійки працівники та учні ліцею  влаштували флешмоб, який поєднав історію і сучасність. Його учасники виклали з вишитих рушників найбажаніше сьогодні слово «МИР», висловлюючи підтримку тим, хто боронить від ворога нашу Батьківщину.

Нам є чим пишатися, адже ми нащадки славного роду.

Моя вишиванка – душа України
І зірка яскрава для дочок – синів.